Menu
Keep me
posted
Close arrow right
close
Thank you

More information coming soon.
Have a good one! :)

Dokáže umelá inteligencia skutočne inovovať?

22. March 2018

Hosted by: HubHub Bratislava

Paid

Description

Vzostup umelej inteligencie (AI) a jej uplatnenie naprieč mnohými odvetviami vyvoláva veľa nadšenia a zároveň obáv – či už v očiach biznis lídrov ako aj širokej verejnosti. Niektorí odborníci tvrdia, že AI je nová elektrina so schopnosťou zásadne transformovať takmer každý priemysel, rovnako ako to spravila elektrina pred viac ako 100 rokmi.

Zároveň sa však ozývajú kritické hlasy ktoré tvrdia, že umelá inteligencia nie je v skutočnosti až tak inteligentná a dokáže vykonávať len špecifické úlohy, ktoré sú jej zadané. Keďže umelá inteligencia sa učí pomocou historických datasetov, nie je schopná predvídať strategické zmeny alebo rozpoznať revolučné myšlienky. Údaje, z ktorých pozostávajú algoritmy, môžu byť navyše skreslené, čo môže viesť napríklad k diskriminácii menšín alebo žien. Nastáva teda otázka, či je rozumné dať tak veľkú moc takejto “čiernej skrinke”, ktorej nerozumieme, a spoliehať sa na ňu pri robení zásadných rozhodnutí.

Čo by mali teda robiť biznis lídri, aby ich spoločnosti úspešne prežili vzostup umelej inteligencie a dokázali z nej profitovať? Tejto otázke ako aj mnohým ďalším sa budú v rámci našej panelovej diskusie venovať zástupcovia top technologických firiem ako Sygic, Kiwi.com, Exponea, ako aj akadémie (FIIT STU).

Toto podujatie sa môže uskutočniť aj vďaka podpore Tatra banky. Taktiež ďakujeme spoločnosti Sygic, ktorá nám umožnila zorganizovať toto podujatie v ich priestoroch. Vážime si Vašu podporu!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Program:

18:00 – 18:30 Registrácia, welcome drink

18:30 – 18:40 Privítanie

  • Ján Búza, HubHub

18:40 – 19:30 Moderovaná panelová diskusia s Q&A v zložení:

  • Martin Strigač, CEO Sygic
  • Martin Strýček, Kiwi.com
  • Jožo Kováč, CTO Exponea
  • Mária Bieliková, dekanka FIIT STU
  • Barbora Ruščin, moderátorka

19:30 – 20:30 Recepcia & networking

Tešíme sa na vás!

Date & Time

22.03.2018

6:00 PM - 9:00 PM

Location

Bratislava

View map

More about Big Data & A.I.

Contact us

mail icon hello@hubhub.com